Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

105 Rocznica Odzyskania Niepodległości ul. Kalinkowa

   „Jesteśmy Polką i Polakiem…” tak zaśpiewały dzisiaj wszystkie przedszkolaki na naszej patriotycznej uroczystości. Zebraliśmy się w Sali Myszek a tam okazało się, że wszyscy  tak, jakoś inaczej wyglądamy … tak bardzo odświętnie.  Wszyscy byliśmy biało – czerwoni a Kreciki miały przypięte kwiatki – rozetki (później dowiedzieliśmy się, że to kotyliony). Święto Niepodległości było okazją do zorganizowanie tej podniosłej uroczystości. Przypomniała nam o tym pani Kasia, która prowadziła naszą uroczystość. Każdy z nas kocha i szanuje naszą ojczyznę i właśnie wierszem, piosenką i tańcem postanowiliśmy wyrazić nasze przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz  symboli narodowych. Wspólnie odpowiadaliśmy Michałowi z Jeżyków recytując „Katechizm Polskiego dziecka”.  Na koniec o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy Hymn Polski – aktywnie włączając się do ogólnopolskiej akcji  pod nazwą „Szkoła do hymnu”.

„Jesteśmy Polką i Polakiem, Dziewczynką fajna i chłopakiem Kochamy Polskę z całych sił, Chcemy byś również kochał ja i ty …”

Skip to content