11 LISTOPADA ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ul. Kalinkowa

na wietrze roztańczona,
niosą ją polskie dzieci,
a orzeł nad nimi leci…

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w naszej placówce, w każdej grupie odbyły się uroczyste akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 11.11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn, włączając się tym samym w akcję MEiN-u „Szkoła do hymnu”

MYSZKI: Obchody Dnia Niepodległości w grupie Myszek rozpoczęliśmy od piosenki o mieszkańcach Polski, uczyliśmy się symboli Polski, a nawet sami rysowaliśmy flagę….Byliśmy dzielni i bardzo skupieni, gdy poznawaliśmy hymn Polski

ŻABKI:  Żabki od dwóch tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia pod opieką wychowawców. Przygotowały flagi, malowały godło… Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wszyscy, aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia ubrali się odświętnie i uroczyście. Na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych a w ręce powiewała flaga Polski.

KRECIKI: podczas Uroczystości z okazji 11 listopada zaśpiewały piosenkę pt. TO JEST MOJE MIEJSCE, recytowały wiersz pt. POLSKA, pięknie stały na baczność podczas śpiewania hymnu, zatańczyły do piosenki pt. PRZEDSZKOLE DRUGI DOM oraz oglądały zdjęcia przedstawiające ludzi, przedmioty i zabawki z przed 100 lat.

JEŻYKI: