WIGILIA W PRZEDSZKOLU ul. Kalinkowa

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Także u nas nastał cudowny, długo wyczekiwany dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. To w te dni, kiedy iskrzą się lampki choinkowe odkrywamy jacy ważni jesteśmy dla siebie. JEŻYKI, które tego dnia zmieniły się w chór Aniołków, pasterzy i trzech królów opowiedziały i wyśpiewały historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, narodzenia Jezuska i odwiedzających pasterzach i Królach. W tym dniu wszyscy składaliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego uroczystego obiadu. Nie można zapomnieć o bardzo ważnym Gościu, który przybył do nas w tym dniu. O kim mowa? Wszystkie dzieci wiedzą doskonale, że chodzi o wesołego staruszka w czerwonym płaszczu i z długą białą brodą – Mikołaja. I tym razem o nas nie zapomniał obejrzał Jasełka i obdarował wszystkie dzieci prezentami. Cały ten dzień wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości i życzliwości.