Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

ŻABKI – BEZPIECZNIE SIĘ RUSZAMY I W DRODZE UWAŻAMY ul. Kalinkowa

     „Bezpiecznie na drodze”. Na początku tygodnia utrwaliliśmy  zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni i chodniku oraz poznawaliśmy wygląd i znaczenie kilku ważnych znaków drogowych. W poniedziałkowy poranek wybraliśmy się na spacer, na pobliskie skrzyżowanie, gdzie Żabki mogły zaobserwować ruch uliczny oraz poznać zasady obowiązujące na skrzyżowaniu. Kilka Żabek ubranych było w specjalną odblaskową kamizelkę, która nawet z daleka była bardzo dobrze widoczna. A dzisiaj postanowiliśmy zrobić sygnalizator świetlny. Bardzo dokładnie, pokolorowaliśmy podstawę a następnie  wycięliśmy koła w trzech bardzo ważnych kolorach: czerwone, żółte i zielone. gotowe nakleiliśmy bardzo starannie w odpowiednie miejsca. Wyszło super  !!!

Skip to content