Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

BEZPIECZNYM BYĆ …U KRECIKÓW – ul. Kalinkowa

      Klimat radości i wesołej atmosfery towarzyszył „Krecikom” w tym tygodniu. Dzieci rozbudzały swoje zainteresowania sztuką, poznały portrety znanych artystów, rozwijały umiejętność orientacji w schemacie ciała. Przeglądając się w lusterku prezentowały różne stany emocjonalne i opowiadały o swoich emocjach. „Jestem wesoły, smutny, zdziwiony, zły, boję się”. Po czym mali artyści rysowali autoportret. „Wezmę kredki, pędzel, farby, śmieszny portret namaluję .Cha, cha, cha. Bardzo zdolny jestem ja!”  Zobaczcie sami. Kolejnego dnia dzieci wycinały z kolorowego papieru i lepiły z plasteliny nt. „Samochody 4 koła mają i pomocy udzielają” Świetnie sobie poradziły.  Podsumowaniem tematyki Bezpiecznym być.. było okazją do utrwalenia figur geometrycznych, kolorów,  wielkości oraz liczenia. Dzieci „stworzyły” pojazdy służb uprzywilejowanych. Były bardzo kreatywne i możemy podziwiać super pojazdy : Policji , Straży Pożarnej, Pogotowia

Skip to content