Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

Cztery pory roku w ulu zajęcia edukacyjne – ul. Dworcowa

   Dnia 14 listopada w naszym przedszkolu odbyła się prelekcja propagująca wiedzę o pszczołach na temat „Cztery pory roku w ulu: jesień- zima”. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak i ile żyją pszczoły oraz jaką pełnią rolę w środowisku naturalnym. Pani opowiedziała o pracy pszczelarza, pokazała dzieciom specjalny strój pszczelarza (kapelusz, fartuch, rękawice) oraz zapoznała dzieci z akcesoriami takimi, jak: ramki na miód, dymka itp. Dzieci mogły zobaczyć różne rodzaje (kolory) miodu oraz dowiedziały się, w jaki sposób ten miód powstaje. Nasz gość wyjaśnił dzieciom, czym się różni pszczoła od osy. Przedszkolaki poznały podział ról w pszczelej rodzinie oraz dowiedziały się jak pszczoły spędzają zimę i jak pszczelarz dba o ule podczas zimy. Na koniec dzieci podziękowały Pani za wizytę i cenną wiedzę oraz wręczyły upominek, który same wykonały.

Skip to content