Jak co roku nasze przedszkolaki uczciły najważniejsze święto dla Polaków, jakim jest 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku była to 107 rocznica. Przedszkole w tym dniu przybrało biało-czerwone barwy, na korytarzach dominowały polskie symbole. By z dumą świętować na tablicach w salach pojawiły się dekoracje w narodowych barwach, ilustracje przedstawiające najważniejsze informacje o naszym kraju, symbole narodowe. My również ubraliśmy się odświętnie i przypięliśmy biało – czerwone rozetki. Aby uczcić ten ważny dzień wysłuchaliśmy oraz odśpiewaliśmy hymn państwowy z powagą na twarzach i przyjmując oczywiście prawidłową postawę. Wszyscy wiemy jak cenne jest to, co mamy obecnie, to że teraz my – Polacy możemy używać swojej flagi i godła, śpiewać swój hymn, mówić w ojczystym języku. Wszystkie dzieci, nawet malutkie Myszki pod kierunkiem swoich pań przygotowały i zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Ciekawa scenografia przypominająca, iż wszyscy jesteśmy Polakami, flagi i odświętne stroje, to wszystko stworzyło niecodzienną atmosferę spotkania. w piątek 07 listopada wzięliśmy również udział w akcji „Szkoła do hymnu”, o godzinie 11:11 odśpiewano „Mazurek Dąbrowskiego”.


















