Dzień Kwiatka – uroczystość powitania Wiosny – ul. Kalinkowa

„Za co lubimy wiosnę? Za przylaszczkę, pierwiosnek. Za sasankę w futerku, za żaby kumkające. Za kukanie kukułki, za kaczeńce na łące”.

Dziś Powitaliśmy Wiosnę, kolejny już raz wzięliśmy udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków oraz przygotowanie pięknych prac plastycznych oraz dekoracji w salach. Ten długo oczekiwany dzień  w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem „Pani Wiosna przez świat maszeruje, kolorowe kwiaty wszystkim ofiaruje!”. Był to również „Dzień zielony”. Wszyscy przyszliśmy ubrani w zielone stroje, aby wspólnie świętować. Pogoda spłatała nam psikusa, dlatego świętowaliśmy w sali. przywitała nas Pani Wiosna, pod kolorowym wianuszkiem poznaliśmy, że była to pani Danka. piosenką, wierszem i kwiatowymi zabawami pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Na zakończenie każdy otrzymał malutkiego bratka żeby zaniósł „wiosnę” do domu.  Wiosnę przywitaliśmy i miejmy nadzieję, że szybko ona się rozgości, my zrzucimy zimowe ubrania, i wspólnie będziemy chodzić na dłuższe spacery i bawić w ogrodzie.