Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

GRUPA ZAJACZKI DOKARMIA PTAKI ul. Dworcowa

     Grupa „Zajączki” podczas ostatnich grudniowych zajęć zapoznała się z tematem dokarmiania ptaków. Przedszkolacy dowiedzieli się, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „O zziębniętym Elemelku, pustym brzuszku i rondelku”. Wskazywały na ilustracji ptaki, które wystąpiły w utworze, tworzyły zbiory 3-elementowe. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zaangażowaniem wsypywały pokarm do karmnika. Poznały ptaki zimujące w Polsce , a także te, których nie spotkamy zimą, bo odlatują do ciepłych krajów jak np. bocian. Na zakończenie przedszkolaki wykonały prace plastyczna „Ptaki w karmniku”. Dzieci zgodnie obiecały, że podczas zimowych spacerów będą systematycznie uzupełniać zapasy w karmniku. Dokarmiając ptaki „Zajączki” uświadomiły sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków.

Skip to content