Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

JESIENNE ZAJĘCIA BIEDRONEK – ul. Dworcowa

     Miniony tydzień, dzieci z grupy Biedronki zaczęły bardzo aktywnie. W poniedziałek wybraliśmy się na wycieczkę do Parku. Podczas spaceru, obserwowaliśmy jak pięknie wygląda park jesienią i co robią zwierzęta leśne. Przy okazji zbieraliśmy eksponaty do kącika przyrody, którymi wspólnie udekorowaliśmy salę oraz wykorzystaliśmy je na zajęciach we wtorek. Układając materiał przyrodniczy, zgodnie z podanym rytmem, stworzyliśmy szal dla Pani Jesieni, aby mogła się okryć w chłodne poranki i wieczory. Próbowaliśmy także swoich sił, podczas przeliczania liczmanów i znaleźliśmy wiele sposobów na to, jak wykorzystać zebrane kasztany oraz żołędzie. W środę przyglądając się zebranym liściom, zgodnie stwierdziliśmy, że kolory Pani Jesieni to: żółty, czerwony, pomarańczowy i brązowy. Przy ich użyciu wykleiliśmy plasteliną jesiennego liścia i zabraliśmy na pamiątkę do domu. Podczas całego tygodnia korzystaliśmy też z pięknej pogody i wspólnie bawiliśmy się w przedszkolnym ogrodzie

Skip to content