Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM – UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI ul.Kalinkowa

     „Jesteśmy Polką i Polakiem…” tak zaśpiewały dzisiaj wszystkie przedszkolaki na naszej patriotycznej uroczystości przeprowadzonej w swoich grupach. Wszyscy  tak, jakoś inaczej wyglądaliśmy … tak bardzo odświętnie.  Wszyscy mieli w ręku  biało – czerwone chorągiewki a mieliśmy przypięte kwiatki – rozetki (później dowiedzieliśmy się, że to kotyliony). Święto Niepodległości było okazją do zorganizowanie tej podniosłej uroczystości. Każdy z nas kocha i szanuje naszą ojczyznę i właśnie wierszem i piosenką postanowiliśmy wyrazić nasze przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz  symboli narodowych, o których opowiedziały nam nasze panie. a o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy nasz hymn, w ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”

„Jesteśmy Polką i Polakiem, Dziewczynką fajna i chłopakiem Kochamy Polskę z całych sił, Chcemy byś również kochał ja i ty …”

Skip to content