Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

JEŻYKI ZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO ul. Kalinkowa

     Wraz z początkiem roku szkolnego zawsze wracamy do tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najpierw wybraliśmy się na spacer, aby zobaczyć, kiedy wreszcie zakończy się przebudowa ul. Chełmińskiej. Następnie bawiliśmy się w przeróżne zabawy z kolorowymi lizakami, wykonaliśmy ciekawe zadania w kartach pracy. Śpiewaliśmy też piosenki o kierowcach np. „Będę kierowcą”, nauczyliśmy się wiersza o numerach alarmowych pt. „Na pomoc”. Z zaciekawieniem oglądaliśmy też przyniesione z domu książki o przeróżnych pojazdach. Na zakończenie wybraliśmy się na wycieczkę na Komendę Policji. Zwiedziliśmy pomieszczenie dowodzenia, zostawiliśmy odciski palców, pozwoliliśmy też się zamknąć w celi😉. Wysłuchaliśmy informacji o policyjnych pieskach i mieliśmy okazję wejść do radiowozu i usiąść na motocyklu.
Zostaliśmy też pochwaleni przez Panie Policjantki za dużą wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
Wróciliśmy bardzo szczęśliwi i obdarowani upominkami.

Skip to content