Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

KRECIKI PIERWSZY RAZ W MUZEUM ul. Kalinkowa

     „Czy wiecie jak  wyglądaliście i jak się zachowywaliście, gdy byliście mali? A skąd to wiecie?” – zapytała nas pani Danka. Zosia powiedziała, ze rodzice jej opowiadali a Ignaś dodał, że widział zdjęcia. „A czy wiecie jak dawniej wyglądał Grudziądz? Gdzie można się tego dowiedzieć?” ustaliliśmy, że w muzeum i postanowiliśmy je odwiedzić . W muzeum przywitała nas pani, która opowiedziała co to jest muzeum, jak trzeba się tu zachować (bo niektórzy byli tu pierwszy raz). Obejrzeliśmy wystawę o początku naszego miasta – dziwnie wyglądało, otoczone wysokim murem, nie każdy mógł się do niego dostać. Wykonaliśmy również prace plastyczne związane z obejrzanymi eksponatami. Na pożegnanie obiecaliśmy, że jeszcze tu wrócimy.

Skip to content