Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA ul. Kalinkowa

     Obchodów tak radosnego święta nie mogło zabraknąć w naszym przedszkolu. Śmiało możemy powiedzieć, że taniec towarzyszy nam w przedszkolu każdego dnia, pojawia się o różnych porach i w różnych formach. Prawdą jest, że ruch, rytm i muzykę większość dzieci ma „we krwi”. Ruch w takt muzyki to dla kilkulatków najnaturalniejsza rzecz pod słońcem. Nic dziwnego więc, że przedszkolaki tak lubią zajęcia taneczne i chętnie w nich uczestniczą. W tańcu nie ma miejsca na nudę – figury i układy zmieniają się szybko, a każdy maluch skupia swoją całą uwagę na muzyce. Jednocześnie, trochę mimochodem, poszczególne elementy zabawy ćwiczą ciało i umysł. Zarówno Myszki jak i Żabki, Kreciki i Jeżyki w tańcu radzą sobie doskonale i bardzo lubią tę formę ruchu. Wszystkie dzieci miały okazję do zaprezentowania się zarówno podczas swobodnego tańca, jak i wspólnie wykonując proste układy taneczne.

MYSZKI zaprezentowały dwa tańce: „Taniec kurczątek w skorupce” Modesta Musorgskiego i „Nie chcę cię znać”.

ŻABKI zatańczyły: „Taniec Mai” i „Polkę kłaniankę”

KRECIKI mogliśmy zobaczyć w tańcu „Słoneczko” i „Clap song”

JEŻYKI zatańczyły: „Taniec przytulaniec” oraz „Wiosenny taniec biedronek” a Igor zatańczył „Baby shark”

Ten dzień wszystkim nam upłynął w radosnej, roztańczonej atmosferze.

Skip to content