Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

MYSZKI POZNAJĄ ZASADY RUCHU DROGOWEGO – ul. Kalinkowa

     Bezpieczeństwo ważna sprawa. Dlatego u MYSZEK mówiliśmy o tym dużo. Wprowadzają nas w zasady ruchu drogowego nasze panie.  Rozpoczęliśmy od wycieczki na przejście dla pieszych, poznaliśmy zasadę  L-P-L, poznaliśmy również jak wyglądają bardzo ważne znaki „Przejście dla pieszych” i „Agatka”, bo tylko tam gdzie one się znajdują możemy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Potrzebna do tego jest jeszcze zebra. Nie, nie takie zwierzątko, tylko pasy namalowane na jezdni.  Pani Iza zaśpiewała nam piosenkę „Światła dwa” a później zapytała nas czy wiemy, kiedy przejść, gdy mamy do czynienia z sygnalizacją świetlną. Oczywiście wiedzieliśmy, że gdy świeci się czerwone światło- zatrzymujemy się, a gdy zapala się zielone- idziemy, żywo, nie zatrzymując się. Postanowiliśmy wykonać taki sygnalizator, pani nam pokazała jak i każdy zabrał się do pracy. Przez te dwa tygodnie sporo już poznaliśmy  zasad ruchu drogowego, wiemy też, że jeśli potrzebujemy pomocy możemy poprosić o pomoc policjanta.

Skip to content