Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

Poznajemy pracę pszczelarza i pszczół – ul. Kalinkowa

   W dniu 20 listopada 2023r. w poniedziałek w naszym przedszkolu gościliśmy Panią Małgorzatę Ambrosius – Okońską – pszczelarza. Wzięliśmy udział w zajęciach pt. „Cztery pory roku w ulu”.            Z fascynujących opowiadań gościa, dzieci dowiedziały się o życiu tych pracowitych owadów, ich pracy, znaczeniu w przyrodzie, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Zaproszony gość przybył do nas z ogromną ilością sprzętów potrzebnych w hodowli tych ważnych dla człowieka owadów. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół, dowiedziały się czym żywią się, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Obserwowały na slajdach rój pszczół i odszukiwały królową. Bardzo zaciekawił je strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy, dymkę zwaną podkurzaczem, ramkę oraz ule. Jako podziękowanie za przekazanie tylu cennych informacji podziękowaliśmy piękną laurką i gromkim „dziękujemy”. Zapraszamy Panią Małgosię na kolejne spotkanie na wiosnę gdy pszczoły obudzą się ze snu zimowego. 

Skip to content