Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

Spotkanie z Policjantem Polfinem – ul. Kalinkowa

      Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji odwiedzili nasze przedszkole. Przewodnim tematem spotkania z przedszkolakami było bezpieczeństwo na drodze i utrwalenie zasad ruchu drogowego.  Wspólnie z sierż. sztab. Łukaszem Rosadą i Polfinkiem dzieci dowiedziały się, dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, jak bezpiecznie i poprawnie poruszać się na drodze i na przejściu dla pieszych. Policjanci przypomnieli dzieciom kolory świateł sygnalizatora oraz numery alarmowe i sytuacje w jakich należy z nich korzystać. Poznały także właściwe zachowanie się podczas kontaktu z osobą obcą oraz agresywnym psem. Największą atrakcją spotkania była policyjna maskotka Polfinek, która wywołała na twarzach dzieci mnóstwo uśmiechu. Na zakończenie spotkania każde dziecko miało okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wspólnie z funkcjonariuszem i z Polfinkiem.

Skip to content