Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA ul. Kalinkowa

      „Czy to jutro, czy to dziś,
Wszystkim jest potrzebny miś!” (Helena Bechlerowa)

 Dzisiaj 25 listopada obchodzimy Święto niezwykłej zabawki, jaką jest pluszowy miś. W naszym przedszkolu kolejny raz świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przybyły do przedszkola ze swoim ulubieńcem – pluszowym misiem. Trudno wyobrazić sobie, żeby pominięto misie w książkach. Sympatyczne niedźwiadki występują w wielu bajkach i baśniach. Wszystkim dobrze znany jest Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Kolargol, Miś Paddington. Misie są najlepszymi przyjaciółmi dzieci – można z nimi porozmawiać, przeżywają ciekawe przygody i najczęściej bywają… pluszowe.  W tym roku, bawiliśmy się w grupach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie „co nie co”. Ten dzień był pełen wrażeń. Królowała dobra zabawa i radość na buziach dzieci. Takie przecież powinny być Urodziny Pluszowego Misia!

MYSZKI: Do naszej sali przyszedł do nas Miś, który ma dzisiaj święto., my także przynieśliśmy dzisiaj swojego pluszowego misia. Pani Kasia zapoznała nas z różnymi misiami z bajki, niektóre z nich już znaliśmy. Tańczyliśmy ze swoimi misiami, jechaliśmy pociągiem i nasze misie nauczyły się podskakiwać na kolorowej chuście. Było wesoło i śmiesznie. Recytowaliśmy wierszyk i wyklejaliśmy misia z gotowych elementów. 

Święto Pluszowego Misia w grupie KRECIKI : Poszukiwanie słoiczków z miodem. Zabawa na spostrzegawczość-Przygody rodziny pluszowych misiów. Rozwiązywanie misiowych zagadek-wygrała grupa czerwonych. Wyścig z kroplą miodu nie był łatwy. Oprócz tego tańce z misiami i dla misiów przy piosenkach o misiach.

Skip to content