Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

TAK TO ZWYKLE JESIENIĄ U ŻABEK BYWA ul. Kalinkowa

„Gdy jesień znowu zawitała,
na łące, w lesie i w polu,
wszędzie jest kolorowo,
nawet u nas w przedszkolu”.

Do naszego przedszkola zawitała Pani Jesień. Przyniosła koszyk pełen jesiennych darów. A zostawiła ich naprawdę duuużo… ŻABKI zastanawiały się, co jest w koszyku: kasztany, żołędzie, orzechy, jarzębinę, a nawet dynię (z której niektórzy chcieli ugotować zupę. Dary Jesieni nie tylko można było podziwiać, ale też wykorzystać podczas zajęć i zabaw. Odgadywaliśmy jesienne zagadki, rozpoznawaliśmy dary jesieni poprzez dotyk. Natomiast kasztany i żołędzie stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych i gier. Dopasowywaliśmy do wybranej liczby odpowiednią ilość kasztanów, przeliczaliśmy żołędzie, odtwarzaliśmy podane rytmy przy użyciu wzroku oraz słuchu. Segregowaliśmy liście ). Śpiewaliśmy piosenkę „Tańcowała jesień” a my z nią i tworzyliśmy piękny kasztankowo- orzechowy akompaniament. Wykonaliśmy także pracę plastyczną – wyklejaliśmy jesiennego żołędzia. ŻABKI bardzo polubiły jesień i jej skarby.

Skip to content