Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

„U ZEGARMISTRZA GRA MUZYKA” KRECIKI NA WYCIECZCE ul. Kalinkowa

     25 września „przyszedł czas” na wyjątkową wycieczkę Pan Krzysztof podczas spotkania wyjaśnił dzieciom, na czym polega praca zegarmistrza, pokazał narzędzia, którymi się posługuje (lupa, pęseta, malutkie śrubokręty, szczypce zaciskowe), a także  urządzenie do czyszczenia zegarków i wyjaśnił jak działa mechanizm zegarów działających na sprężynę. Kreciki z wielką uwagą słuchały opowieści o mechanizmach odmierzających czas. Dowiedziały się, jak zbudowany jest zegar oraz jakimi narzędziami się go naprawia.  Poznały przeróżne zegary. Dzieci mogły obejrzeć przeróżne zegary zgromadzone w pracowni: zegarki kieszonkowe, kominkowe, bufetowe. Z dużym zainteresowaniem słuchały muzyki zegarów ściennych.  Szczególną uwagę dzieci wzbudził niewielki brązowy zegarek, który okazał się zegarkiem wykonanym z drewna. Kreciki z uwagą słuchały, o tym jak trzeba być cierpliwym i precyzyjnym w tym zawodzie. Byliśmy bardzo zainteresowani, tym co przedstawił nam pan zegarmistrz. Podziękowaliśmy pięknie za ciekawe spotkanie. Ta wycieczka z pewnością poszerzyła naszą wiedzę o zegarach i zawodzie zegarmistrza

Skip to content