Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

WIELKANOCNY ZAJĄCZEK ul. Kalinkowa

„Ten niezwykły zajączek ma pilnować pisanek, wszak dzisiaj w przedszkolu wiele niespodzianek"

     Kiedy zmęczeni zimą, z coraz większą radością korzystamy z wiosennej pogody, w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca nadchodzi Wielkanoc. Jest to najstarsze, najważniejsze i najbardziej radosne święto. Nie mogło być inaczej i w tym roku. Przez wiele dni poznawaliśmy tradycje związane z Wielkanocą, robiliśmy, palmy, ozdabialiśmy pisanki, w każdej grupie żółciły się kurczaczki wykonywane najróżniejszymi technikami. A dzisiaj po śniadaniu udaliśmy się na poszukiwanie zająca, bo mieliśmy sprawdzone informacje 😉, że podobno właśnie dzisiaj miał nas odwiedzić. Chodziliśmy po całym przedszkolu ( bo Zając zostawił wiele śladów), zaglądaliśmy w każdy kątek…i nigdzie nic nie znaleźliśmy. Aż tu nagle wpadliśmy na pomysł, że skoro jest piękna pogoda, to może w zostawił je w ogrodzie? 🤔   Ubraliśmy się i szybko wyszliśmy do ogrodu i od razu zauważyliśmy  ukryte KOSZYKI 🧺 !!! Ruszyliśmy czym prędzej. I udało się 👶🧒 To były niespodzianki dla nas. Każdy był zadowolony, a Zająca nie widzieliśmy, bo pokicał do innych dzieci 🐰.

     Dzień z Wielkanocnym Zajączkiem rozpoczął się bardzo pracowicie….. Na początku byliśmy małymi kucharzami i tworzyliśmy wielkanocne wypieki, następnie szukaliśmy ukrytych jajek, które ukrył nam zajączek, gdy okazało się że znaleźliśmy małe co nieco wyruszyliśmy do ogrodu na poszukiwania wielkanocnych koszyków a na koniec przygotowaliśmy kolorowe jajka….. To był bardzo ciekawy dzień pełen przygód w grupie Jeżyków

Skip to content