Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

WITAJ WIOSENKO ul. Kalinkowa

     Przedszkolaki czekają na wiosnę już od kilku dni, a dzisiaj postanowiliśmy pożegnać zimę i w wiosennym korowodzie poszukać wiosny. A że wiosna wszystkim nam  kojarzy się z kolorem zielonym więc z tej okazji wszyscy byliśmy ubrani na zielono Chociaż za oknami jeszcze zimno, to jednak można już znaleźć pierwsze jej oznaki. Słoneczko też coraz mocniej przygrzewa, co nas bardzo cieszy. Były wiersze i piosenki i wspólne zabawy. Barwny dzień urozmaiciła nam wizyta Marzanny. Pożegnaliśmy Marzannę  – symbol zimy i odnaleźliśmy zielony, kwiecisty Gaik – symbol wiosny. Wszystkie przedszkolaki w barwnym, wiosennym korowodzie – to musiało wzbudzić zainteresowanie na osiedlu. Co prawda to my narobiliśmy trochę hałasu wznosząc okrzyki: Wiosno, wiosno przybądź do nas! Wiosno – czekamy na ciebie! Hej, wiosenko, gdzie jesteś? Po powrocie czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka, nasze panie w kuchni przygotowały nam „zielony obiad” mmmm pycha! Żebyśmy zapamiętali ten dzień, każdy z nas zabrał do domu kolorowego bratka i obiecaliśmy, że będziemy o niego dbać, żeby pięknie kwitł jak najdłużej.

Skip to content