Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

/*! elementor - v3.17.0 - 08-11-2023 */ .elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img[src$=".svg"]{width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

X DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA – ul. Kalinkowa

„Każdy przedszkolak dobrze wie
Że kiedy wrzesień zaczyna się
Od najmłodszego aż do starszaka
Wszyscy świętują dzień przedszkolaka 

Od najmłodszego aż do starszaka”

      Dzień Przedszkolaka to wyjątkowa okazja , która zdarza się tylko raz w roku. Przypada 20 września. Żeby uświetnić ten niepowtarzalny dzień i nadać mu uroczysty charakter udekorowałyśmy sale i przygotowałyśmy dla dzieci ciekawe, różne atrakcje i zabawy. Obchody tego dnia rozpoczęliśmy od powitalnej piosenki i wspólnego marszu. Potem dzieci z każdej grupy zaprezentowały wierszyki i piosenki. Świetnie sobie poradziły. Najlepsza formą świętowania dla dzieci okazały się konkursy i tańce, a było ich mnóstwo, m.in. przejście w tunelu, przenoszenie pomponów za pomocą klamerki, przesuwanie rolek na sznurku, przenoszenie czapeczek na paletce, podawanie balonów góra z ręki do ręki. Wszystko to przeplatane było tańcami i zabawami do piosenek. Dzień ten dostarczył dzieciom okazji do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy w nagrodę za aktywne uczestnictwo a także drobny upominek. Na koniec każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Skip to content