Przedszkole Miejskie Kopernik w Grudziądzu

ZBLIŻA SIĘ WIELKANOC-MYSZKI POZNAJĄ SYMBOLE ŚWIĄT

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które należy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. MYSZKI na zajęciach rozmawiają właśnie o tych świętach. Wysłuchaliśmy wierszyka pt. „Wielkanoc” i poznaliśmy symbole Wielkanocne. Znamy już kurczaczka, baranka i zajączka wielkanocnego, jajka czyli pisanki czy babkę wielkanocną. Podczas zajęć zamieniliśmy się w wielkanocne zajączki i mogliśmy przy muzyce poskakać jak one. Ozdobiliśmy ogromne jajka kolorowymi wzorami z mozaiki geometrycznej. Dzisiaj naklejaliśmy ślicznego Wielkanocnego zajączka. Już nie możemy się doczekać, co przyniesie nam zajączek do koszyczków.

Skip to content