ZIMA W PRACACH PLASTYCZNYCH U ŻABEK ul. Kalinkowa

„Dzieci lubią zimę najbardziej na świecie…” My jako 100%- owe dzieci również uwielbiamy zabawy na śniegu,  ale w tym roku chyba Pani Zima o nas trochę zapomniała.

Zima to najpiękniejsza pora roku. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz, a domy i drzewa pokryte są białym puchem. Na zajęciach o tematyce zimowej, dzieci poznały oznaki zimy, dowiedziały się najważniejszych informacji o tej porze roku.

Zima, zima, zima… w oczekiwaniu na śnieg, wycinamy, malujemy, lepimy i kolorujemy – na razie na papierze. W styczniu, powstało sporo prac plastycznych o tematyce związanej z obecną porą roku: bałwany, krajobrazy, zimowe sporty. Malowaliśmy pastą do zębów, białą i niebieską farbą na srebrnej folii a także wycinaliśmy śniegowe gwiazdki.