W dniu 15.09.2025 dzieci z grupy Żabki wybrały się na wycieczkę na pobliski stragan owocowo-warzywny. Wycieczkę poprzedziliśmy krótką rozmową w sali na temat owoców i warzyw i ich wartości odżywczych. Dowiedzieliśmy się, że owoce i warzywa są źródłem witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju i zdrowia. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się podczas wycieczki i wyruszyliśmy w drogę. Zabraliśmy też dwa wiklinowe kosze. Po dotarciu na stragan mieliśmy możliwość bezpośredniej obserwacji wyglądu straganu oraz rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy owoce krajowe i warzywa. Poznaliśmy też niektóre owoce egzotyczne. Potem pani zakupiła niektóre owoce i warzywa, włożyła je do wiklinowych koszy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Zakupione podczas wycieczki owoce i warzywa wypełniły nasz kącik przyrody znajdujący się w sali.












